HolloWilloW of Gnaag

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Kus nábytku

A ty mor ho! Hoj, mor ho, detvo môjho rodu.
Samo Chalúpka - Mor ho! Slovenská klasika, ktorá je rozoberaná snáď na všetkých typoch škôl. Všetkými možnými kritikmi. Notoricky známa, no predsa stále tajomná báseň. Vlastne ako mnohé ďalšie, klasické i neklasické, štandardné i avant-gardné.

V poslednom čase je možné sa veľmi ľahko dostať k vyjadreniam mnohých popredných kritikov. Každý potrebuje nájsť odpoveď na otázku: "Co tím chtěl básnik říci?"

Niekedy mi nedá sa nezasmiať. Mnohí kritici totiž používajú osvedčené frázy: "Básnik premýšľal nad...", "Básnik sa cítil..." či "Básnik prežíval..." Podľa môjho názoru sa básnik často len neuveriteľne bavil. A to hneď dvakrát - pri písaní a pri čítaní rozborov svojich diel.

A to, že klasik Samo Chalúpka prakticky neprišiel na nič nové, je zrejmé. Veď aj drevenú lavičku je treba namoriť. Ako každý iný kus nábytku.

...Železnou verzatilkou | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014